1. Педагог, учень і батьки в системі національного виховання.

2. Про підсумки навчально- виховного процесув школі за 2017/2018 навчальний рік та результативність участі учнів в предметних олімпіадах, конкурсах, турнірах.

3. Організація роботи мовного табору. 4-8 класи, 08-15.06. Про попередження дитячого травматизму під час літніх канікул.

6. Рубрика: «Думки вголос : шкільна форма, благодійний фонд».

Шановні присутні! Закінчився навчальний рік і тому ми зібралися сьогодні, щоб зробити певні підсумки роботи колективу школи.

В 2017/2018 навчальному році робота школи була спрямована на виконання Законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», Національної доктрини розвитку освіти, Указів Президента України «Про невідкладні заходи щодо забезпечення функціонування та розвитку освіти України», «Про додаткові заходи щодо підвищення якості освіти в Україні», реалізацію державних, регіональних та районних програм в галузі освіти, інших чинних законодавчих та нормативних документів.

Першочергова увага, як і в попередні роки, приділялась якості шкільної освіти, задоволенню запитів обдарованої молоді, створенню належних умов для учасників навчально-виховного процесу, реалізації районних освітянських програм, питанням виховної роботи, покращення навчальної і матеріально-технічної бази школи.

За підсумками обліку дітей і підлітків шкільного віку складено статистичні звіти. Під час аналізу даного питання з'ясовано, що з 527 дітей понад 200 – доїжджають з інших населених пунктів. Хочу зазначити, що протягом останніх років кількість учнів у нашій школі збільшується.

Кількість дітей території обслуговування та доїжджих свідчить про дієвість зусиль педагогічного колективу щодо збереження шкільного контингенту та забезпечення обов'язковості загальної середньої освіти. Вибуття учнів зі школи відбувається переважно у зв'язку з закінченням 9, 11 класів та зміною місця проживання.

Шкільна мережа

Середня наповнюваність класів - 26 учнів (поділ на групи 28 учнів – 3-А, 10)

Охоплення профільним навчанням 3 класи

8 - А – клас допрофільний біологічний

10 клас - біологічний профіль

11 клас – математичний профіль

1-А клас працює за науково педагогічним проектом Інтелект України

1-Б клас за дослідно експериментальною програмою НУШ

Організація індивідуального навчання 3 учні

Інклюзивне навчання 5 учнів

У НВК працює 30 педагогічних працівників

Учитель- методист - 9

Старший учитель - 6

Вища категорія - 13

І категорія - 6

ІІ категорія - 3

Спеціаліст – 1

Асистент вчителя - 2

Адміністрацією школи, учителями проводиться робота з безпеки життєдіяльності та охорони праці. Наказами визначені відповідальні особи за організацію роботи з охорони праці в школі, пожежної безпеки й електробезпеки. Розроблено посадові інструкції та інструкції з охорони праці, безпеки життєдіяльності. В коридорах школи наявні стенди з усіх видів травматизму, куточок ЦО. В наявності плани евакуації. Школа забезпечена первинними засобами пожежогасіння (18 вогнегасників). Всі запасні виходи протягом дня відкриті, наявний пожежний щит. Школа підключена до цілодобової системи охорони, встановлено сигналізацію.

З метою попередження дитячого травматизму в школі проводиться робота з безпеки життєдіяльності учасників навчально-виховного процесу, діють програми щорічного проведення інструктажів із безпеки життєдіяльності: на початок навчального року-вступного, первинного інструктажу в кожному кабінеті: цільового – на період перебування дітей на осінніх, зимових, весняних і літніх канікулах. Класними керівниками проводяться бесіди з учнями з безпеки життєдіяльності. Питання безпеки життєдіяльності вивчаються на уроках інформатики, фізики, хімії, біології, фізичної культури, трудового навчання, предмету «Захист Вітчизни» (розповісти про випадок у Загальцях).

Тому просимо звертати особливу увагу на контроль батьків за поведінкою дітей в позаурочний час (перебування дітей на території вокзалу).

Успішним є поєднання роботи з безпеки життєдіяльності з проведенням занять з цивільного захисту з відпрацюванням елементів евакуації учнів зі школи.

Протягом року проводились цільові інструктажі під час проведення екскурсії, олімпіад тощо. Разом з цим ведеться постійний контроль за усіма випадками травматизму як серед учнів так і серед робітників школи як під час навчально-виховного процесу так і у побуті, про що невідкладно повідомляється відділ освіти та ведеться відповідна документація. Кожен випадок травмування невідкладно аналізувався. Проводились заходи для усунення цих випадків у майбутньому.

Постійно відбувається співпраця з дитячими садочками

Школа постійно співпрацює з батьками та громадськістю села, селищною радою та депутатським корпусом. Вивчаємо запити батьків щодо необхідності впровадження профільного навчання, залучаємо до позакласної роботи з профорієнтації (Антонов, Інтер, експериментаріум, 12 місяців, верховна рада). Наш заклад - один із 47 шкіл України виборов право на участь в міжнародному проекті Демократична школа, що є програмою підтримки освітніх реформ України. Фінансує дану програму Норвегія. Багато хто помилково розуміє демократію як хаос, або «що хочу – те роблю». Участь у програмі дозволила бути учасниками 4-денного тренінгу у Львові, що кардинально змінило наші погляди на стосунки між учасниками освітнього процесу та громадою селища. Навчаючись, ми зрозуміли:

- діалог, обговорення за розробленими спільно правилами та чітке дотримання їх – це є основа і цінність демократії. Знаходячись на відстані від школи, ми добре оцінили реальну ситуацію. А тому стало очевидним, що в нашому закладі не встановлені чіткі правила перебування, навчання, роботи, спілкування. Від цього з’являються непорозуміння, образи, в більшості необ’єктивні (односторонні – погано тільки мені). Тому ми спільно з дітьми, батьками на тренінгах, які проводились на базі нашої школи тренерами програми, виробили правила. Крім того за підтримки селищної ради та Разкевича С.Г. для учителів проводився тренінг Критичне мислення, що дає змогу учителям змінюватися і вміти доносити інформацію дітям в якісно новому компетентісно орієнтованому форматі: знаючи, уміючи – дію.

У кожного є свої досягнення, успіхи, досвід, які роблять нам певний авторитет, але ми не можемо вважати себе досконалими. І було б добре пізнавати нове, сучасне, експериментувати, чим колектив школи і займається.

Всю роботу з педагогічними кадрами було спрямовано на підвищення професійного та методичного рівнів кожного педагога. Слід відзначити, що збільшується показник проходження додаткових онлайн-курсів, тренінгів учителями нашого закладу.

Про досягнення наших вчителів та учнів детальніше розповість заступник з НВР Поліщук Н.С.

Допрофільна та профільна освіта за новим законом матвійчук презентація.

Батьківські збори для батьків майбутніх першокласників 29 травня о 17.00.

У цьому навчальному році школа змінила назву – НВК « Спеціалізована школа ІІ-ІІІ ступенів. Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів» (пояснити).

Відповідно до плану роботи були проведені шкільні, районні та обласні олімпіади з навчальних предметів.

Призові місця на районному рівні зайняли такі учні:

- вставити табличку призери ІІ етапу олімпіад сл 14-...

Зазека Артем (учень 10 класу) був учасником 3 –х олімпіад (георафія, правознавство, хімія. Назвати вчителів) на обласному рівні.

Артем став переможцем обласного етапу олімпіад з правознавства та ввійшов у 10-у кращих на республіканському рівні( вчитель Савченко).

Дідук Марія (11 клас) брала участь в обласних олімпіадах з польської та англійської мов. (Боровицька)

Чепурко В. Та Прищ В. – учасники обласних олімпіад з французької мови(Боровицька)

Дмитрик О. (11 клас) – учасниця обласної олімпіади з астрономії (Кукілевська)

Бондаренко Д (10 клас) - ІІ місце на обласній олімпіаді з трудового навчання (Бурнос)

Матура М. (11 клас) - учасниця обласної олімпіади з біології (Вигівська).

На щорічному районному конкурсі читців поезій Шевченка учениця 11 класу Дідук М. (Панькова) та учениця 5 класу Андрійцьо Д.( Коршунова) посіли ІІ місце.

Всі учні школи беруть активну участь у міжнародних конкурсах Геліантус (Стонкус, Вигівська), Олімпус (Поліщук, Примаченко), Колосочок (Желєзна ), Соняшник (Кобко).

Наші діти є активними учасниками спортивних змагань з волейболу ( Бревусенко А., Прищ В., Мельниченко М., Возняк А., Чепурко)та вибороли ІІІ місце на обласному етапі шкільної ліги та ІІІ місце з баскетболу (головко, Шаріна, Гупалюк, Мельниченко, Корпусенко, Бочарова, Голембіовська, Тюкавкіна).

Вчитель фізичної культури та тренер по футболу Кириленко О.В. Із своїми вихованцями вибороли І місце в області на приз кубку Шкіряний м’яч, готуються до республіканського етапу.

Вже котрий рік поспіль учителі школи ( Вигівська , Желєзна, стонкус, Примаченко, Поліщук, Шаравіна, Шатило, Хохлова, Саченко, Чудовська, Данильчук, Бєляєва, Панькова, Коршунова, Литкіна, Кочерга, Кукілевська) є активними учасниками міжнародної педагогічної виставки Сучасні заклади освіти. Це є найбільша кількість робіт з району від одного навчального закладу, роботи виставляються окремим стендом.

Стонкус Т.В. взяла участь у обласному етапі Вчитель року у номінації вчитель фізики.

Результативною є видавнича діяльність педагогів школи. Методичні розробки Панькової, Стонкус, Бєляєвої, Шатило, Кобко, Вигівської, Желєзної, Слобожан, Ярош, Коршунової, Савченко, Кочерги, Поліщук, Примаченко, Шаравіної, Хохлової надруковані у фахових журналах та на інтернет порталах.

Також вчителі та учні школи були учасниками краєзнавчих конференцій (учні 8-Б класу і Хохлова та учні 7-А класу з Савченко).

На баз нашого закладу було проведено ряд семінарів та тренінгів для вчителів та керівників навчальних закладів району.

Вчителі початкових класів Кобко, Шатило, Коломієць, Ярош провели показові уроки, виховні заходи та майстер-класи для вчителів району, Слобожан - для директорів шкіл та заступників.

Желєзна провела тренінг з основ здоров’я з учнями 7 класів для вчителів району.

Вигівська з учнями 8-А класу з біології.

Панькова та Коршунова показали уроки в 11 та 7 класі .

Кочерга – показовий урок та виховний захід з учнями 9-А та 7х класів

Шаравіна, Стонкус, Хохлова ( з учнями 5, 6) – для вчителів математики та інформатики.

А Хохлова, Боровицька та Подгаєцька провели районні семінари не тільки для вчителів шкіл, а й для викладачів Немішаївського аграрного коледжу.

Кириленко та Давидчук з учнями 7 х класів вперше в районі дали показовий онлайн урок з фізкультури, за технічну підтримку та спонсорську допомогу дякуємо Петрушенку С.П.

Примаченко та Поліщук для директорів та заступників навчальних закладів району були проведені навчальні заняття та тренінги з питань інклюзивної освіти та організації навчання за програмою НУШ.

З метою підвищення інтересу дітей до вивчення предмету були проведені предметні тижні (слайди хімія , писемність, обж, рятувальні засоби,)

Йдучи в ногу з часом, вчителі школи разом з дітьми створюють лепбуки (Стонкус, Желєзна), уроки природознавства, основ здоров’я , біології проводяться на вулиці, де учні мають змогу вивчати світ живої природи, а 10 клас з поглибленим вивченням біології вивчає предмет у співпраці з інститутом картоплярства.

Ми є навчально –виховним закладом, а тому своє завдання вбачаємо у всебічному розвитку дитини. Хоча школа працює без заступника з виховної роботи, та з організацією виховних заходів, виставок, конкурсів успішно справляється педагог організатор Різник Б.А.

Здійснення виховної роботи

Згідно з планом роботи району, учні школи брали участь у конкурсах Космічні фантазії (Білан Катерина), Новорічна композиція (Бондаренко Софія), Безпека дорожнього руху – це життя ( І місце в районі – Ігонін Андрій), Гостинна годівничка – Перевозник Максим І місце, Чарівний світ лісу – Власюк Іван та Бондаренко Дмитрій – ІІ місце в районі, Великодні дзвони (Кінаш Настя І місце, Сичевська Настя , Дмитрик Оля, Черненко Маша),

Проведено два цільових ярмарки - Осінній ярмарок солодощів (для облаштування рукомийників біля їдальні) та Весняний, з метою осучаснення актової зали школи.

Виставка «Український сувенір»

День вчителя 2017 (учні 9-11 класів)

Виставка «Золота осінь»

Японія – країна, де сходить сонце 5-Б клас

Родинне свято 3-Б клас

«Україна гідна свободи» 6-Б клас

Фотоколаж «Моє шкільне життя»

Колаж спортивних досягнень

«Герої небесної сотні» 10 клас

Зустріч з волонтером Корпусу Миру

Казка-мюзкл «Різдвяний Ангелик»

Колаж «Мій домашній улюбленець»

Виставка «Події на Донбасі»

Виховна година «Яке це диво – книга!»

Лінійка памяті «Бій під Крутами» 7-А клас

Тренінг «Правила поводження з незнайомими людьми» 4-Б класу

За клопотанням та підтримки селищної ради, охоронної служби Атлант, служби поліції, служби ДСНС був проведений захід Безпека дітей – пріоритет громади. Учні 6-Б класу та Стонкус Т.В.підготували театралізовану виставу

Азбука пішохода, а всі вище згадані служби дали можливість кожному бажаючому проїхатись на службовому автомобілі та отримали цінні подарунки та світлячки

Юридичний аукціон «Феміда попереджає» 7-А та 7-Б класи

Класна година «Масляна» 2-Б клас

Виховний захід “Celebrate language and cultural diversity” 8-А клас

Свято «Ми завзяті школярі» 1-Б клас

Акція «Годівничка»

Лінійка до дня народження Т.Г. Шевченка, розпочав власним віршем учень 5 класу ???

Виховна година «Люби ближнього свого» 6-А клас

Виховна година Козацькому роду нема переводу 6б

Свято 8 березня

Всеукраїнський тиждень дитячого читання

Літературний конкурс «Що? Де? Коли?»

Літературні вибори

Літературна кав’ярня

Допомога дитячому будинку

Майстер клас «Декупаж Великодніх яєць»

Майстер-клас «Троянда із серветки» Вигівська Г.П. та 3-Б клас

Акція «Великдень в кожен дім»

Брейн-ринг «Вірю-не вірю» 7-мі класи

Акція «Посади дерево»

Урок-реквієм «Чорнобиль – наш біль»

День укр..писемності

Свято Букварика 1-В клас

Свято Букварика 1-Б клас

Проект «Вирощування найвищої бойової квітки»

Облаштування пам’ятника загиблим воїнам

Військово-патріотична спортивна гра «Зірниця»

День матері 2-В клас

Звітний концерт вокально- драматичного гуртка Діти, музика, пісня

Перший крок до зірок 1а

Випуск 4Б клас

Плідною була робота шкільної бібліотеки, на високому рівні проведено Тиждень книги.

Бібліотекар Клоченок Л.І. систематично проводила широку просвітницьку роботу серед учнів щодо популяризації нових книг, збереження книг, привернення уваги до необхідної літератури. На належному рівні пройшли акції «Живи, книго!» та «Подаруй бібліотеці книгу!»

В школі активно працює учнівське самоврядування, яке є постійним ініціатором креативних та цікавих заходів. Відбувається тісна співпраця старшокласників з молодшими школярами у вигляді майтер класів, флешмобів, акція Навчаю навчаючись.

У закладі працює Скринька довіри, де діти вільно висловлюють свої дуки, дають слушні пропозиції та зауваження щодо роботи закладу, вчителів та учнів.

Всі заходи систематично висвітлювалися на сайті школи та соцмережах.

Учні школи залучаються до заходів, що проходять з ініціативи селищної ради та Будинку культури, беруть участь у роботі Молодіжного парламенту селища (Зазека – президент парламенту), 14 учнів є учасниками тренінгу Я-лідер, стали учасниками акції Вишиванка об’єднує громади.

Кiлькiсть переглядiв: 33

Коментарi