Правила поведінки на воді

/Files/images/66906179.jpg

Підвищену небезпеку для людини представляють водойми: ріки, озера, ставки, кар'єри будівельні котловани й траншеї, заповнені водою. Найчастіше нещасні випадки на воді бувають пов'язані з купанням у випадкових, не пристосованих для цього місцях, катаннях на човнах і інших плавзасобах. При купанні необхідно дотримуватися постійної обережності, дисципліни, а також правил поведінки на воді.

Купатися можна в спеціально обладнаних місцях: пляжах, басейнах, купальнях, обов'язково треба пройти медичне обстеження та ознайомитися з правилами внутрішнього розпорядку для купання.

У походах його треба вибирати там, де чиста вода, рівне піщане або гравійне дно, невелика глибина (до 2 м.), немає швидкої течії (до 0,5 м/с).

Не можна :

Стрибати з обривів і випадкових вишок, не перевіривши дно.

Запливати за буї або намагатися перепливати водойми.

Випливати на судноплавний фарватер.

Купатися в нетверезому виді.

Улаштовувати у воді небезпечні ігри.

Довго купатися в холодній воді.

Далеко відпливати від берега на надувних матрацах і колах, якщо ви не вмієте плавати.

Перебуваючи на човнах небезпечно - пересаджуватися, сідати на борти, перевантажувати човен понад установлену норму, качатися біля шлюзів, гребель, днопоглиблювальних снарядів, посередині фарватеру ріки.

Не можна залишати дітей без догляду біля води.

Дозволяти купатися в незнайомих місцях, стрибати з обривів.

Дозволяти далеко запливати.

Починати купатися рекомендується в сонячну, безвітряну погоду, при температурі води 17° - 19° С, повітря 20-25°С. У воді потрібно знаходитися 10-15 хвилин. Перед тим, як зайти до неї, необхідно обтерти своє тіло водою.

При переохолодженні тіла плавця у воді можуть з'явитися судоми, котрі зводять руку, а частіше одну або обидві ноги.

При цих симптомах треба негайно вийти на сушу. Якщо нема такої можливості то необхідно діяти так:

1. Змінити спосіб плавання - плисти на спині;

2. Відчувши стягнення пальців руки треба швидко, з силою стиснути кисть руки в кулак, зробити різкий відкидаючий рух на зовнішню сторону, розтиснути кулак;

3. При судомах литконожних м'язів необхідно двома руками обхватити стопу постраждалої ноги і з силою підтягнути її на себе;

4. При судомах м'язів стегна треба обхопити рукою ногу з зовнішньої сторони нижче голінки у щиколотці та зігнути її в коліні, з силою підтягнути її до спини;

5. Вколоти себе будь яким гострим підручним предметом (булавкою, голкою).

6. Втомившись плавець повинен пам'ятати: кращий спосіб відпочинку на воді - положення «лежачі на спині».

Якщо у дихальні шляхи потрапила вода варто негайно зупинитися, енергійними рухами рук і ніг затриматися на поверхні води і підняти голову якнайвище, щосили відкашлятися щоб не захлинутися у воді, плавець повинен дотримуватися правильного ритму дихання. Плаваючи на хвилях треба уважно стежити за диханням, робити подих, знаходячись поміж хвиль. Плаваючи проти них, слід спокійно підніматися на хвилю і повільно скочуватися з неї. Якщо йде хвиля з гребенем, найкраще занурюватися під неї, трохи нижче гребеня.

Потрапивши у швидку течію не треба боротися проти неї, необхідно не порушуючи дихання плисти за течією до берега.

Якщо плавець опинився у коловороті, не треба лякатися та втрачати самовпевненість. Необхідно набрати побільше кисню до легенів, зануритися у воду і зробити потужний ривок в сторону за течією, намагаючись потрапити на поверхню води.

Заплутавшись у водоростях, не слід робити різких рухів. Необхідно лягти на спину, прагнучи м'якими спокійними рухами виплисти в бік, з якого припливли.

Небезпечно плисти поблизу суден, що рухаються. Біля них виникає течія, котра може затягти плавця під гвинт. Не треба стрибати (пірнати) у воду у незнайомому місці - можна вдаритися головою об грунт, корягу і т.п.

Дуже небезпечно пірнати з плотів, катерів, човнів та інших плавучих споруд. Пірнати рекомендовано лише у місцях спеціально для цього обладнаних. Заборонено купатися біля крутих, обривистих і захаращених рослинністю берегів. Дно може бути заплетене корінням.

Для спасіння потопаючої людині треба:

Швидко знайти човен або плавучі предмети (дошку серфінгу, автомобільну камеру, надувне коло)..

Викликати "Швидку допомогу".

Без плавзасобів підпливати до потопаючого вдвох - утрьох. Підпливши позаду, обхопити рукою навколо шиї й плисти з ним до берега. Якщо він тягне вас до дна пірнути глибше, і тоді він відпустить вас. У цьому випадку потопаючого краще транспортувати, схопивши за волосся.

Коли людина потонула раніше, ніж ви до нього доплили, треба запам'ятати це місце й, поринаючи, знайти його.

Відразу, після того як ви витягли потерпілого з води на берег (або у човен), починайте реанімаційні заходи. Відкрийте рот. Якщо там пісок, іл поверніть голову набік і очистите ротову порожнину пальцем. Потім перегніть потерпілого через своє коліно так, щоб голова виявилася нижче рівня шлунка, і кілька разів надавите зверху, щоб видалити воду з легенів. Після чого укладіть потерпілого на тверду поверхню й починайте штучне дихання й непрямий масаж серця. Продовжувати їх необхідно до приїзду "Швидкої допомоги".

Правила поведінки дітей на льоду

/Files/images/led_help.gif

Діти дуже люблять зимову пору. Вона дає їм можливість грати в сніжки і кататися на ковзанах. Але лід дуже тендітна і небезпечна річ, тому пам’ятайте:Товщина льоду не повинна бути менше 7 см.

Рухаючись групою, йдіть на відстані 6 м один від одного по тим слідах, які залишає їхав попереду.

Чи не ступайте на лід, якщо він покритий снігом, щоб не наткнутися на пробоїни.

Не ходіть на лід навесні, тим більше під мостом або близько берега.

Якщо ви ступили на крихкий лід, переміщайтеся назад поповзом або перекочуйтеся.

Побачивши відкололася крижину, не ступайте на неї, вони легко перевертаються.

Всі ми вчили правила поведінки на льоду. ОБЖ – наука, яка з самого дитинства намагалася убезпечити наше життя. Але, що робити, якщо ви все ж провалились під кригу? Ось, що радять рятувальники та МНС:Якщо ви провалилися, швидко викиньте все, що тримали в руках.

Руки широко розкиньте і спробуйте втриматися за кромки льоду, не пошкодивши їх при цьому.

Рухайтеся по напрямку до того краю, де вас не зможе забрати підводною течією.

На лід вилазьте акуратно поповзом без зайвих рухів.

Якщо сили вас покинули, і самі ви не можете вибратися, кличте на допомогу, розкинувши широко руки і ноги.

Помітивши сторонньої людини, який провалився під лід, дайте йому знати, що допомога вже близько. Наближайтеся до нього поповзом, а ще краще, по можливості, підкласти під себе лижі або дошку. Не наближайтеся ні в якому разі до кромці льоду! Діставшись до потерпілого, простягніть йому будь-який предмет, вхопившись за який він зможе вибратися. Витягуйте його без різких рухів. Потім доставте його як можна швидше в тепле приміщення.Бажаємо вам ніколи не потрапляти в подібні ситуації!

Правила поведінки на природі

Знаходячись на відпочинку не слід забувати, що і на природі існують правила поведінки, яких треба неухильно дотримуватися.

Найбільша і головна проблема - це сміття.

Категорично заборонено залишати в лісі упаковки з пластмаси, пластика і жерсть, а також консервні банки і скляні пляшки, вони украй руйнівно діють на природний фон.Знай що папір розкладається 1-2 роки,поліетилен-10 років,пластик-40 років,консервна банка- 80 років,скло -більше 1000 років.

Не везіть в ліс сміття, його там і так предостатньо. Навпаки, на своєму прикладі покажіть, що захистити природу не так вже складно, якщо дотримувати елементарні норми поведінки.

Беріть з собою в ліс спеціальний мішок для сміття, його ви викинете після приїзду в смітник чи спалите.

Для розведення багаття використовуйте тільки сухі гілки, не можна рубати живі дерева і навіть залишати на них які-небудь відмітини. Відпочиваючи на природі, люди нерідко залишають «пам'ять про себе» - вирізують на корі дерев написи, наприклад свої імена, роблять інші відмітини, наприклад пишуть на скелях фарбою свої імена і назви рідних міст. Психологи і учені, що вивчають поведінку тварин пояснюють ці дії інстинктом, що дістався нам від предків, - потребою «мітити» свою територію. Собаки, вовки, кішки та і взагалі майже всі представники собачих, котячих, ведмежих і інших сімейств наземних ссавців мітять територію сечею.

Не забивайте цвяхи в живі дерева, що б щось повісити, натягнути і т.п. Спробуйте спочатку вбити абикуди собі... Якщо сподобається - тоді вперед.

Пам'ятаєте, що окрім вас в лісі знаходяться тисячі живих істот, для яких він є будинком. Ви б адже не стали розкидати сміття в гостях або псувати меблі?

Не зривайте і не толочить рослини, вони можуть бути занесені в Червону книгу і знаходяться під охороною держави.

Не розводьте багаття поряд з лісовій гущавині, ретельно гасіть їх перед відходом. Завжди заливайте багаття! Якщо, звичайно, з неба не ллє, як з відра. Не затоптуйте, не розкидайте і не «записуйте». Навіть якщо ви великий грунтознавець, і вважаєте, що все обкопане, і після вас мох (торф, листя, трава, голки, камені.) знов не розгоряться, ви можете сильно помилитися. Особливо, якщо багаття нове і дме вітерець. З іскри, як відомо, займеться полум'я. Вода адже поряд, не лінуєтеся! Дуже сумне видовище - пропливати мимо лісу, спотвореного чорними низовими пожарищами... Всі вони - тільки від ваших недопалків і не залитих багать.

У лісі ходи по стежинам і доріжкам. Пам'ятай: у траві і в лісовій підстилці мешкає багато маленьких тварин, яких можна ненавмисно роздавити. Крім того, від ходьби ущільнюється грунт, оголяється коріння дерев, гинуть рідкісні рослини

Не чіпайте змій. І тоді вони вас теж не чіпатимуть. Жодна змія, що знаходиться при повному розумі, ніколи перша не нападе на людину. Дивіться під ноги і уникайте місць, де змії люблять грітися - старі вирубки, зруйновані хати і колодязі, уступи на скелях, штовхни на полянах. Поступися дорогою!

Якщо ви майстер рибного полювання - не ловіть більше, ніж можете з'їсти. Ну, недобре це. Скільки разів доводиться читати: «Наловили стільки, що не знали, куди дівати. Смажили, парили, солили... Їли - давилися.» Бідолаги. Залишилося тільки до грудей притиснути і пошкодувати!

Не шуми. Крик і гучна музика лякають лісових мешканців, і вони можуть покинути свої житла. Не беріть в ліс музику. Дайте відпочити собі і іншим від звуків . Крім того, ви забуваєте про звірів і птахів, які просто страждають від цього , маючи чутливіші вуха. Подумайте про бідних земляних черв'яків, кротів і мишей! Або хоч би пригадаєте, як викидаються на берег кити від техногенних звуків - може, хоч це примусить вас залишити музичний ящик удома.

Не рви квіти. Зірвані рослини швидко загинуть і не дадуть насіння. Не буде насіння - не буде і квітучих рослин

Не лови метеликів. Вони прикрашають природу і опилюють рослини. Пам'ятай: метелика погубити легко, досить потримати його в руці, і з його крилець опадуть луски, він не зможе більше літати

Не руйнуй мурашники. Мурашки по соломинці довго будують свій будинок, будь-яку працю треба поважати. Мурашки - санітари лісу, вони не дають сильно розмножуватися комахам-шкідникам

Не збивай неїстівні гриби, вони теж потрібні лісу. Неїстівні для тебе, вони служать їжею багатьом тваринам

Не чіпай пташині гнізда. Якщо побачив гніздо з яйцями або пташенятами, то постарайся тихо піти. Пам'ятай: потривожені птахи можуть покинути гніздо, а прим'ята трава або зламана гілка зроблять його помітним для хижаків.Не лови інших тварин. Ліс - їх рідний будинок, їм буде погано в твоїй квартирі

Не рви павутину, краще простеж, як павук полює.

Не розпалюй в лісі багаття. Особливо це небезпечно під кронами дерев,на сухій траві,в хвойному лісі,у вітряну погоду.Пожежа в лічені години може погубити ліс, на відновлення якого можуть піти сторіччя.

Не залишай сміття в лісі. Пам'ятай: це будинок для тварин, в ньому повинно бути чисто

Бери тільки фотознімки, залишай тільки сліди, вбивай тільки час.

Кiлькiсть переглядiв: 282

Коментарi